مطالب بیشتر در مورد آکواپنل


اختلاف صفحات آکواپنل داخلی و خارجی

اختلاف صفحات سیمانی آکواپنل داخلی (Indoor) با نوع خارجی (Outdoor) آن در طرح اختلاط و مواد اولیه و مشخصات فنی آن بوده و آکواپنل خارجی دارای چگالی و وزن بالاتری نسبت به نوع داخلی آن می‌باشد به همین دلیل آکواپنل خارجی را می‌توان در فضای داخلی به کار برد ولی عکس این موضوع صدق نمی‌کند.

طریقه نصب

به دلیل مقاومت شبکه فایبرگلاس نصب صفحات سیمانی خارجی و داخلی لزوما به صورت افقی انجام می‌شود. اجرای عمودی این صفحات تنها درصورتی که عرض محل مورد نظر نصب  120cm و کمتر باشد و پانل یک تکه اجرا شود، مجاز می‌باشد. اجرای اندود مخصوص سیمانی ، چسب کاشی روی سطحی که لوگوی AQUAPANEL بر آن درج شده است انجام خواهد گرفت.

aquapanel

aquapanel

صفحات سیمانی آکواپنل باید برروی زیر سازی فلزی و ساختار مورد تائید واحد پشتیبانی فنی شرکت کناف ایران ، اجرا شوند .

استفاده از سنگ روی دیوار خارجی آکواپنل کناف توصیه نمی‌‌شود ولی رنگ آمیزی با رنگ‌های مناسب نما، پوشش‌های نمای بافت دار معدنی (Mineral)، آجرپلاک مورد تایید است.  در صورت نیاز به اجرای سنگ نما باید به صورت خشکه چینی همراه با پروفیل کشی و ساپورت گیری مربوطه از سازه اصلی انجام شود. برای استفاده از سیستم آکواپنل خارجی به عنوان نما پس از درزگیری با اندود مخصوص درزگیری و استفاده از شبکه توری فایبرگلاس و اندود مخصوص سیمانی پوششیSM 2700 در کل سطح پانل‌ها ،  می‌توان این مرحله را به عنوان پوشش نهایی نما در نظر گرفت.


برای اطلاعات بیشتر در مورد آکواپنل کاتالوگ زیر را دانلود فرمایید :

دانلود کاتالوگ آکوآپانل خارجی


مقاومت آکواپنل

میزان مقاومت سیستم آکواپانل در برابر بارش باران و چرخه ذوب و یخبندان 100 درصد می‌باشد که در صورت اجرای صحیح ساختار و رعایت جزئیات نصب مورد نظر قابل دستیابی است.

موارد مورد استفاده

  • دیوارهای جداکننده داخلی در فضاهای تر و خشک
  • ساخت انواع دیوارها و نماهای خارجی
  • قابل استفاده در پشت انواع سیستم های نمای خشک
  • پوشش نمای داخلی تونل ها
  • بازسازی نماها

اجرای پرایمر

برای اجرای پرایمر روی صفحات مسلح سیمانی داخلی قبل از کاشی کاری یا قبل از رنگ آمیزی، باید سطح پانل‌ها با پرایمر مخصوص پوشانده شوند و در صفحات مسلح سیمانی خارجی اگر نمای مورد نظر با رنگ پوشانده می‌شود اجرای لایه پرایمر پیش از آن الزامی است.

کاشی کاری و نصب سنگ بر روی دیوار آکواپنل داخلی توسط چسب کاشی و چسب سنگ مناسب در صورتی که  وزن قطعات حداکثر 40 کیلوگرم باشد و ابعاد آن‌ها بیشتر از 33*33 سانتمیتر نباشد، اجرای زیر سازی فلزی تقویتی ضرورت دارد .

در صورت آب بند بودن و عدم نفوذ آب انجام مراحل درزگیری و پوشش با اندود مخصوص کافی است . استعلام از واحد پشتیبانی فنی در این زمینه توصیه می‌گردد.

اجرای لایه Tyvek آب بند

بسته به شرایط اقلیمی منطقه نصب، ممکن است در وجه بیرونی دیوار خارجی کناف و قبل از اجرای پانل‌های سیمانی، نیاز به اجرای لایه Tyvek آب بند باشد. این لایه از سمت بیرون (محل چاپ لوگو) اجازه نفوذ آب به داخل ساختار دیوار را نداده و از سمت داخل رطوبت موجود در هوای ساختمان را از میان خود عبور داده و به بیرون هدایت  می‌کند.  اجرای این لایه در مناطق سردو خشک دارند، الزامی است. در مناطقی با اقلیم غالبا گرم و خشک، لزوم اجرای این لایه پس از بررسی همه جوانب و با مشاوره واحد پشتیبانی فنی کناف ایران، مشخص می‌گردد. اجرای این لایه در اقلیم‌های گرم و شرجی مانند مناطق جنوبی کشور ضرورتی ندارد ولی در صورت نیاز، استفاده از لایه بخار بند (مشمع پلاستیکی ضخیم) قبل از اجرای پانل گچی از وجه داخلی دیوار، الزامی است. این لایه قبل از نصب آکواپنل خارجی با استفاده از چسب نواری مناسب دو طرفه روی زیرسازی اجرا می‌گردد.

بروشور و فلایر :

ساختارهای داخلی آکواپنل ساختارهای خارجی آکواپنل
فلایر آکواپنل داخلی فلایر آکواپنل خارجی

اطلاعات فنی :

گواهینامه ISO 9001 آزمون مقاومت در برابر آتش راهنمای فنی نصب کاشی و سنگ روی آکواپنل داخلی
اطلاعات فنی آکواپنل داخلی اطلاعات فنی آکواپنل خارجی اطلاعات فنی آکواپنل اسکای لایت
راهنمای فنی استفاده از آکواپنل داخلی در سونا راهنمای فنی انتخاب سیستم رنگ آمیزی مناسب برای ساختار دیوار خارجی آکواپنل راهنمای فنی نصب بار روی ساختار سقف کاذب آکواپنل اسکای لایت

برگه مشخصات فنی ( TDS ) :

اندود مخصوص پوششی آکواپنل چسب پلی اورتان آکواپنل نوار درزگیر ۱۰ سانتیمتری آکواپنل
آکواپنل اسکای لایت آکواپنل خارجی آکواپنل داخلی
بتونه مخصوص درزگیر خاکستری آکواپنل پیچ های مخصوص ماکسی آکواپنل شبکه توری الیاف شیشه مخصوص آکواپنل


کاتالوگ‌های مرتبط با آکواپنل :

دانلود کاتالوگ آکوآپانل اسکای لایت

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *