C:\Users\325\Desktop\1.jpg

سقف کناف برای مغازه | یکی از بهترین انتخاب‌ها برای دکوراسیون داخلی محیط‌های تجاری

ایجاد فضایی شیک برای محیط کسب و کار با سقف کناف برای مغازه

در طی سال‌های اخیر معماران با هدف ایجاد فضایی شیک و زیبا و همینطور داشتن دکوراسیونی جذاب از کناف سقف مغازه استفاده می‌کنند. اما چرا این سقف‌ها برای مغازه‌ تا این حد پرطرفدار هستند؟ این نوع از سقف‌ها در فروشگاه‌ها فضایی متفاوت ایجاد کرده و محیطی دل‌انگیز را برای کسب و کار شما فراهم می‌کنند. به کمک این سازه علاوه بر زیبایی فضای مغازه دیگر نیازی به استفاده از وسایل دکوراتیو و تزئینی نخواهد بود. در این مطلب از مجموعه بیتا عمران شرق قصد داریم در خصوص انواع این سازه‌ها برای مغازه و فروشگاه‌ها و همینطور مزایای استفاده از سقف کناف برای مغازه صحبت کنیم.

C:\Users\325\Desktop\1.jpg

نگاهی به انواع مدل‌های سقف کناف مورد استفاده در مغازه

به طور کلی دکوراسیون مورد استفاده در مغازه و فضاهای اداری و تجاری تاثیر فراوانی بر روی مساله جذب مشتریان دارد و به همین خاطر هم نباید به سادگی از کنار اهمیت آن برای محیط مغازه گذشت. اصولا یکی از موضوعات مهمی که در زمینه دیزاین فروشگاه‌های کوچک و بزرگ و مغازه به آن توجه می‌کنند، تزئین سقف مغازه و همینطور نورپردازی مغازه می‌باشد. افزون بر رابیتس و سقف‌های کاذب که از گذشته تاکنون در محیط‌های تجاری، اداری و حتی مسکونی مورد استفاده قرار می‌گرفته است، کناف کاری برای مغازه هم با استقبال بسیار بالایی مواجه شده است.

از سویی دیگر به کارگیری تایل‌های گچی به همراه بدنه‌ای فلزی بستری را فراهم می‌کند تا بتوانیم طرح‌ها و مدل‌های مختلف و جذابی را با هزینه‌ای اندک به منظور اجرای سقف کناف برای مغازه استفاده کنیم. در ادامه این بخش قصد داریم انواع سقف کناف برای مغازه و خصوصیات آن‌ها را به شما معرفی کنیم.

اجرای سقف کناف برای مغازه از نوع ساده

یکی از انواع سقف‌های کنافی که برای مغازه استفاده می‌شود و محبوبیت بسیاری دارد، سقف ساده است. این سازه به شکل صاف و بدون وجود طرح‌های پیچیده برای سقف مغازه نصب می‌شود. این نوع از سقف برای مغازه با داشتن طراحی‌های ساده و در عین حال آرام به فضای مغازه شما جلوه‌ای ساده و مینیمالیستی می‌دهد. اجرای این سازه ساده به طور معمول برای مکان‌هایی که نیاز به طراحی ساده و در عین حال کم هزینه دارند، استفاده می‌شود. در ضمن این سقف‌های کناف ساده با طراحی صاف و بدون زیاده‌روی که دارند، باعث می‌شود تا ظاهر مغازه شما ساده و مدرن به نظر برسد.

C:\Users\325\Desktop\2.jpg

سقف کناف یکپارچه برای مغازه چه خصوصیاتی دارد؟

سقف کناف برای مغازه به شکل یکپارچه هم اجرا می‌شود. در این نوع از سقف‌ها، کناف به طور مداوم، بدون داشتن درز و با فواصلی که قابل رویت هستند، نصب می‌شوند که همین مساله باعث ایجاد سطح سقفی صاف، بدون درز و یکپارچه خواهد شد. با استفاده از سقف کناف برای مغازه از نوع یکپارچه می‌توان نورپردازی بهتری داشته و از طرفی تاثیران نورپردازی را بهتر و جالب‌تر در محیط مغازه به اجرا در آورد. اصولا نصب این از سقف کاذب به سادگی و با سرعت به مراتب بیشتری در مقایسه با دیگر انواع کناف صورت می‌گیرد که همین مساله می‌تواند منرج به کاهش زمان و هزینه‌های نصب شود.

سقف کناف برای مغازه از نوع طرح‌دار

در سقف‌های کناف برای مغازه که از نوع طرح‌دار هستند از الگوها و طرح‌های کنافی متنوعی استفاده می‌کنند. اصولا اجرای این نوع از سقف‌های کاذب برای یک مغازه کوچک مناسب است. به طور کلی این مدل از سقف‌ها طرح‌هایی تنوع دارند.

از جمله این طرح‌ها می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

  • گل‌ها
  • خطوط
  • نقش و نگارهای هندسی
  • چهره‌ها
  • سایر الگوهای زیبا

سقف کناف ثابت و متحرک

منظور از سقف کناف ثابت یا همان دائمی سقفی است که با هدف طراحی داخلی مغازه به شکل دائمی و تحت عنوان قسمتی از ساختار داخلی مغازه نصب و مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور کلی این دسته از سازه‌ها به صورت دائمی و بر روی سازه‌های سقفی مغازه نصب شده و امکان تغییر و یا حمل نخواهند داشت. استفاده از طرح کناف متحرک به معنی تخته‌هایی قابل جابه‌جایی و تغییر هستند. این نوع از طرح‌ها به علت قابلیت تغییر الگو و طرح از جمله گزینه‌های جذاب برای آن دسته از مغازه‌هایی هستند که این احتمال می‌رود که در آینده احتیاج به تغییر طرح داشته باشند.

انتخاب سازه کنافی متحرک برای سقف مغازه به عوامل زیر بستگی دارد:

  • سلیقه صاحب مغازه
  • موقعیت جغرافیایی
  • نوع فعالیت تجاری مغازه و نیازهای دکوراسیونی آن

نگاهی به مزایای استفاده از انواع سقف کناف برای مغازه

یکی از مزایای به‌کارگیری سقف‌های کاذب کناف برای سقف مغازه، صرفه‌جویی قابل توجه در هزینه‌ها است. با توجه به این مطلب که امروزه توجه زیادی به زیبایی مغازه می‌شود، صاحبان این نوع فروشگاه به دنبال آن هستند تا به کمک انواع تزئینات و وسایل موجود به زیبایی مغازه خود اضافه کنند.

C:\Users\325\Desktop\3.jpg

به طور کلی به منظور زیباسازی سقف‌ها از انواع محصولات مثل رابیتس، چوب و گچ استفاده می‌شود. اما به خاطر داشته باشید که به‌کارگیری چنین مصالحی برای سقف مغازه شما هزینه بالایی را به همراه خواهد داشت. این در شرایطی که استفاده از سقف کناف برای مغازه نه تنها قیمت پایین‌تری دارد بلکه نمایی زیباتر را هم ایجاد خواهد کرد.

امکان عایق‌بندی محیط مغازه و نصب آسان

از دیگر مزایای استفاده از سقف کناف می‌توانیم به عایق‌بندی محیط و همینطور نصب آسان اشاره کنیم. اصولا کناف سقف در مقایسه با سقف کاذب برای مغازه به عنوان یک عایق عمل کرده و به این ترتیب به منظور ثابت نگه داشتن دمای فروشگاه‌ها هم مناسب است و در نتیجه شاهد صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف انرژی خواهیم بود. مورد بعدی نصب آسان است. اجرای سقف کناف بسیار ساده و احتیاج به نیروی انسانی کمی دارد. به همین دلیل شما می‌توانید با توجه به متراژ مغازه خود در بازه زمانی کوتاهی سقف کناف را نصب کرده و بلافاصله روند عادی فعالیت‌های تجاری خود در مغازه را از سر بگیرید

سقف کناف امکان ترمیم دارد

یکی دیگر از مزایای اجرای سقف کناف در محیط مغازه امکان ترمیم آن است. چنانچه بنا به هر دلیلی سقف کناف دچار آسیب شود، به سرعت می‌توان آن را تعمیر و ترمیم کرد. با توجه به اینکه این مصالح به سادگی در بازار یافت می‌شوند، شما مشکلی از بابت تامین آن‌ها پیدا نخواهید کرد.

سقف کناف مقاومت بالایی از خود نشان می‌دهد

کناف‌ها معمولا ساختاری مفصلی دارند و به همین دلیل در زمان اجرای کناف سقف مغازه، این ساختار می‌تواند به بالا رفتن سقف کمک کرده و در زمان بروز حوادثی مثل زلزله، شاهد کمترین آسیب به بافت سقف مورد استفاده برای مغازه خواهیم بود.

سقف کناف زیبایی بی‌نظیر در مغازه ایجاد می‌کند

همان گونه در قسمت قبل نیز به آن اشاره شد صاحبان مغازه و فروشگاه‌ها بر اساس سلیقه خود و یا کاربری مغازه این امکان را دارند تا نوع کناف برای سقف مغازه را تعیین کنند. به این ترتیب می‌توان زیبایی محیط مغازه را دو چندان کرد. همچنین بدون نیاز به استفاده از وسایل تزئینی و دکوراتیو، به زیبایی ظاهری و جذابیت فروشگاه اضافه نموده و طرحی منحصر به فرد داشت.

چگونگی انتخاب طرح سقف کناف برای مغازه

به طور کلی سقف کناف فروشگاه بر اساس طرح‌بندی‌های متنوعی می‌تواند طراحی و اجرا شود که با در نظر گرفتن سلیقه، نیازها و محدودیت‌های فضایی هر مغازه‌تای متفاوت می‌باشد. اولین طرح از سقف کناف که می‌خواهیم آن را به شما معرفی کنیم، طرح گل و برگ می‌باشد.

C:\Users\325\Desktop\4.jpg

طرح گل و برگ از جمله طرح‌هایی محبوب به شمار می‌رود که در آن الگوهایی از گل و برگ، برگ‌هایی پهن و باریک و گل‌های مختلف مشاهده می‌شود. این دسته از طرح‌ها به علت ظاهر زیبا و طبیعی که دارند، معمولا در مغازه‌های فروش گل و گیاهان، فروشگاه‌های آرایشی و بهداشتی و همینطور فروشگاه‌های خوراکی از آن‌ها استفاده می‌شود. در ادامه این بخش دیگر الگوهای رایج برای سقف کناف مغازه را به شما معرفی خواهیم کرد.

طرح هندسی چه ویژگی‌هایی دارد؟

یکی از طرح‌های مورد استفاده برای سقف فروشگاه، طرح هندسی است. در این طرح خطوطی مستقیم، مربع‌ها، مثلث‌ها، دایره‌ها و دیگر اشکال هندسی در سقف مغازه به چشم می‌خورند. لازم به ذکر است که چنین طرح‌هایی غالبا در مغازه‌های لوازم خانگی، مد و پوشاک و همینطور مغازه‌های الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طرح آسمان ستاره‌ای و طرح‌های هنری و انتزاعی

در طرح آسمان ستاره‌ای سقف کناف در مغازه، کناف به شکل آسمان شب به همراه ستاره‌هایی کوچک نورپردازی می‌شود. این دسته از طرح‌ها به علت ظاهر سحرآمیز و در عین حال رمانتیکی که دارند، به طور معمول در رستوران‌ها، کافی شاپ‌ها و دیگر مغازه‌های هنری و فرهنگی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

C:\Users\325\Desktop\5.jpg

ایده، تعهد و اصالت خط مشی بیتا عمران شرق است

مواردی مانند مدل‌های مورد استفاده برای دیزاین سقف، ابعاد محیط، نوع رنگ‌بندی به کار رفته و ثابت یات متحرک بودن تایل‌ها جزو مواردی هستند که در تعیین قیمت سقف کناف نقش موثری ایفا می‌کنند. مجموعه بیتا عمران شرق یکی از مراکز باسابقه در زمینه اجرای انواع سقف‌های کناف برای محیط‌های اداری و تجاری است. استفاده از مواد عایق و عایق‌کاری ساختمان، عایق‌کاری با پشم سنگ و فوم و پلی استایرن و اجرای اصولی مبحث 19 نظام مهندسی در ساختمان از جمله اصولی هستند که مجموعه ما در اجرای پروژه‌ها به آن‌ها پایبند است.

سوالات متداول

سقف کناف برای یک مغازه طلافروشی باید چگونه باشد؟

دکور طلافروشی باید مانند محصولات ویترینی آن درخشیده و حداکثر تاثیر را در جذب مشتری داشته باشد. به منظور انتخاب سقف کناف طلافروشی باید به نورپردازی و روشنایی محیط توجه داشته باشید. متخصصین مجموعه بیتا عمران شرق به شما کمک خواهند کرد تا بهترین طرح کناف و نورپردازی را برای طلافروشی خود انتخاب کنید.

آیا سقف کناف خاصیت عایق حرارتی دارد؟

به کمک کناف در سقف می‌توانید از اتلاف انرژی تا حد زیادی جلوگیری کنید. از طرفی با توجه به افزایش هزینه انرژی نصب سقف کناف برای فروشگاه منجر به صرفه‌جویی و کاهش هزینه‌های پرداختی قبض مغازه خواهد شد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *