سقف کاذب مشبک کناف

سقف کاذب مشبک کناف

سقف کاذب مشبک کناف

 سقف مشبک کناف، از شبکه سازه های سپری و تایل‌های سقفی تشکیل می شوند. این سقف‌ها به وسیله آویزهای قابل تنظیم، به سقف اصلی شده و تایل‌ها به صورت وزنی درون تایل‌ها به صورت وزنی درون این شبکه قرار می گیرند. به راحتی می‌توان از فضای خالی پشت سقف کاذب برای استفاده از انواع مواد عایقی حرارتی و صوتی استفاده کرد. ویژگی‌های این نوع سقف‌ها موجب استفاده روز افزون آن‌ها در اماکن اداری، تجاری، درمانی و آموزشی شده است.

مزایا

 • نصب سریع و آسان
 • ظاهر زیبا
 • دسترسی آسان به فضای تاسیساتی
 • حذف عملیات رنگ آمیزی
 • تعمیر و نگهداری آسان
 • تنظیم شرایط آکوستیکی فضا

اجرای زیرسازی

سازه های سپری

سازه های این سیستم به صورت سپری (T شکل) بوده و در سه طول استاندارد 3600، 1200 و 600 میلیمتر تولید می‌شوند. وجود زبانه های اتصال کشویی (click) در ابتدا و انتهای این نوع سازه ها، اجرای زیرسازی را سریع وآسان می‌نماید.

سازه های اصلی T3600

این سازه، جزء اصلی زیرسازی را تشکیل داده و وظیفه انتقال بار سقف کاذب را به آویز و درنتیجه به سقف اصلی به عهده دارد. بر روی این پروفیل، شکاف هایی جهت اتصال سازه های فرعی T1200 و سوراخ هایی جهت اتصال آویز وجود دارد.

سازه فرعی T1200

این سازه فرعی، سازه های T3600 را به یکدیگر متصل می‌کند.

 سازه فرعی T600

این سازه، سازه های فرعی T1200 را به یکدیگر متصل می‌کند.

سازه تراز

این سازه در فصل مشترک دیوار و سقف، به دیوار متصل شده و تراز سقف را مشخص می‌کند. سازه تراز در دو نوع ساده و دارای خط سایه ارائه می‌شود. نوع خط سایه دار، یک شیار تزئینی در محل اتصال به دیوار ایجاد کرده و غالبا بر روی سطوح کاشی کاری شده به کار می‌رود.

قطعه اتصال سقفی (HT90)

از این قطعه جهت اتصال آویز به سقف اصلی استفاده می‌شود.

آویز با فنر قابل تنظیم

برای این ساختار آویزهای مختلفی وجود دارد که معمول ترین آن‌ها آویز شامل مفتول گالوانیزه (به قطر 4 میلیمتر) و فنر تنظیم (فنر دوبل)می‌باشد. ارتفاع آویز با استفاده از این فنر به آسانی قابل تنظیم است.

گیره تایل

از این قطعه جهت ثابت نگه داشتن تایل‌ها در داخل شبکه استفاده می‌شود. با استفاده از این قطعه، تایل ها در هنگام تکان های شدید زلزله و یا زمانی که در معرض وزش و کوران بادهای شدید قرار می‌گیرند (به ویژه تایل‌های سبک)، در جای خود ثابت می‌مانند.گیره های تایل در انواع مختلف و با توجه به نوع سازه و ضخامت تایل تولید می‌شوند.

سنجاق و گیره آویز بار

از این قطعات جهت آویزان نمودن اشیایی نظیر تابلو و … از سقف کاذب مشبک استفاده می‌گردد. برای بارهای تا یک کیلوگرم از سنجاق و تا دو کیلوگرم از گیره آویز استفاده می‌شود.

انواع تایل های گچی

این تایل ها به ابعاد 60*60 سانتیمتر و در دو نوع ساده (فاقد خواص جاذب صوت) و آکوستیک (جاذب صوت) تولید می‌گردند. لبه تایل های گچی به دو صورت لبه صاف  و لبه دار می‌باشد.

تایل های ساده

تایل های ساده بدون سوراخ و فاقد خاصیت جذب صوت بوده و در انواع زیر تولید و عرضه می‌شوند:

 1. رنگ شده سفید
 2. روکش دار (با روکش PVC بر روی تایل و یا با روکش آلومینیوم در پشت تایل)
تایل های آکوستیک

ویژگی اصلی تایل های آکوستیک، قابلیت جذب صوت بالای آن ها می‌باشد. این صفحات به دلیل هدایت صوت از طریق سوراخ های رو تایل به فضای پشت سقف کاذب، بخشی از امواج صوتی را مستهلک می‌نمایند. در صورت استفاده از لایه پشم سنگ بر پشت تایل، جذب صوت به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت. تایل های آکوستیک غالبا در ساختمان هایی نظیر سینما، آمفی تئاتر، بانک، فروشگاه های بزرگ، دفاتر کار و فضاهای آموزشی مورد استفاده قرار می‌گیرند. تایل‌های آکوستیک با رده‌های جذب صوت مختلف تولید می‌شوند:

 • مدل 6/18
 • مدل 8/18
 • مدل 8/12/36
 • مدل 8/12/15
 • مدل 12/25

تایل گچی آکوستیک مدل 6/18 (پانچ دایره ای)

این نوع تایل دارای خاصیت جذب صوت می‌باشد. سوراخ های روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 6mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 18mm می‌باشد.

تایل گچی آکوستیک مدل 8/12/36  (پانچ دایره ای)

این نوع تایل دارای خاصیت جذب صوت می‌باشد. سوراخ های روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 8mm و 12mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 36mm می‌باشد.

تایل گچی آکوستیک مدل 8/12/50 (پانچ دایره ای)

این نوع تایل داراری خاصیت جذب صوت می‌باشد. سوراخ های روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 8mm و 12mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 50mm می‌باشد.

تایل گچی آکوستیک مدل 8/18  (پانچ دایره ای)

این نوع تایل دارای خاصیت جذب صوت می‌باشد. سوراخ های روی تایل به شکل دایره هایی به قطر 8mm بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 18mm می‌باشد.

تایل گچی آکوستیک مدل 12/25 (پانچ مربعی)

این نوع تایل دارای خاصیت جذب صوت می‌باشد. سوراخ های روی تایل به شکل مربع هایی است که طول هر ضلع آن 12mm بوده و فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر 25mm می‌باشد.
[

تایل گچی آکوستیک مدل 6/96

این نوع تایل دارای خاصیت جذب صوت می‌باشد. سوراخ های این تایل به شکل شیارهای خطی به عرض 6mm و طول 96mm بوده که به صورت دسته های 7 تایی بر روی تایل حک شده اند. فاصله مرکز تا مرکز هر دسته ها 150mm می‌باشد.

 

دانلود کاتالوگ سقف‌های کاذب مشبک کناف

 

دانلود کاتالوگ‌های مرتبط با سقف مشبک کناف :

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *