تایل

انواع تایل گچی


تایل گچی سقفی در دو نوع ساده (فاقد خواص صوتی) و آکوستیک (دارای خواص صوتی) تولید و در ابعاد 60*60 سانتیمتر می‌باشد :

تایل‌های گچی ساده :

تایل‌های گچی ساده بدون سوراخ و فاقد خاصیت جذب صوت بوده و در انواع بدون روکش و باروکش عرضه می‌شوند.
تایل‌های بدون روکش به صورت ساده یا رنگ شده سفید عرضه می‌گردند.

تایل ساده

تایل‌های رنگ شده :

تایل‌های رنگ شده با رنگ آکرلیک سفید، آنتی استاتیک و ضد باکتری پوشیده شده اند که رنگ مورد استفاده در این نوع تایل‌ها از رشد میکرو ارگانیسم‌های موجود در محیط بر روی سطح تایل جلوگیری می نماید و از نظر هزینه گزینه مناسبی جهت پوشش سقف‎‌های کاذب شبکه ای می‌باشد.

تایل‌های طرحدار گچی و روکش PVC :

تایل‌های گچی طرح دار در سقف‌های کاذب مشبک کناف کاربرد دارند. این نوع تایل‌ها در چهار طرح متفاوت تولید و عرضه می گردند که قابلیت تولید این نوع تایل با پوشش آلومینیوم در پشت آن نیز وجود دارد.

تایل‌های طرحدار با روکش pvc  دارای سطح نهایی زیبایی هستند. مزیت ویژه این گونه تایل‌ها این است که نیازی به رنگ آمیزی ندارند و تمیز کردنشان راحت است، بنابراین سرعت کار بالا می‌رود. نمونه‌ای از آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

تایل روکش PVC

تایل‌های روکش آلومینیوم :

تایل‌های با روکش آلومینیوم در مکان‌هایی که احتمال ریزش آب در پشت تایل وجود دارد نظیر مناطق مرطوب و شرجی و محل عبور لوله‌های تاسیسات به دلیل داشتن پایداری بیشتر نسبت به انواع دیگر قابل استفاده هستند.

تایل پشت آلومینیوم

تایل‌های گچی آکوستیک :

آکوستیک غالبا در ساختمان‌هایی نظیر سینماها، آمفی تئاترها، بانک‌ها و دفاتر کار مورد استفاده قرار می‌گیرند. در صـورت استفـاده از لایه پشم سنـگ بر پشـت تایل، میزان جـذب صـوت به میزان قـابل توجهـی افـزایش خـواهد یـافت . ویژگـی اصلـی تایل‌های آکـوستیک، قـابلیت جـذب صوت بالای آن‌ها می‌باشد. این صفحات به دلیل هدایت صوت از طریق سوراخ‌ها به فضای پشت سقف کاذب، به صورت‌های زیر تولید می شوند:

مدل ۶/۱۸، مدل ۸/۱۸، مدل ۸/۱۲/۳۶، مدل ۸/۱۲/۵۰، مدل ۱۲/۲۵، تایل‌های آکوستیک با روکشی PVC یا بدون روکشی (به صورت ساده یا رنگ شده سفید) تولید و عرضه می شود.

تایل آکوستیک

این تایل‌ها دارای لایه فلیس در پشت تایل جهت جلوگیری از فروریزی و انتشار ذرات پشم معدنی می باشند. رنگ لایه فلیس، سفید یا مشکی بوده که به ویژه رنگ مشکی آن باعث افزایش زیبایی تایل ها و در نتیجه کل فضا می‌گردد.

تایل‌های فلزی :

این نوع تایل از جنس آلومینیوم با فلیس مشکی در پشت، مخصوص نصب بر روی سازه های سپری T24 می باشد که سطح تایل پس از نصب، حدود ۸ میلیمتر پایین تر از سپری قرار می گیرد. سوراخ‌های روی تایل به شکل دایره‌هایی به قطر ۱/۸ میلیمتر بوده که فاصله مرکز به مرکز این سوراخ ها از یکدیگر ۵ میلیمتر می باشد.

تایل‌های پوشالی :

این تایل ها از پشم چوب طبیعی و پودر مگنزیت که با آب مخلوط و مستحکم شده اند، تشکیل شده است. این تایل ها از استحکام بالایی در برابر ضربات مکانیکی برخوردار بوده و همچنین، مقاوم در برابر رطوبت، دارای قابلیت رنگ پذیری و جاذب صوت هستند و برای آکوستیک نمودن فضاهای ورزشی، آموزشی، سالن‌های آمفی تئاتر، استخرها، ساختمان‌های اداری و غیره بسیار مناسب می‌باشند. این محصولات با توجه به سطح و بافت زیبا و همچنین قابلیت رنگ پذیری آنها این امکان را به معماران و طراحان داخلی می‌دهد که با آن فضاهایی بسیار زیبا در طیف‌های رنگی گوناگون خلق نمایند.

تایل پوشالیکاتالوگ‌های مرتبط با تایل گچی کناف :


[

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *