تایل AMF بعنوان بزرگترین تولید کننده سقف‌های کاذب در اروپا، پیشرو در زمینه تولید سیستم‌های پوشش سقفی از ده ها سال پیش می‎‌باشد.

این سیستم ها دارای خواص متفاوت در برابر حریق، عایق صوتی، عایق حرارتی ومقاومت در برابر رطوبت بوده و همچنین محصولات بهداشتی هستند و در طرح های مختلف و متنوع تولید می شوند . در این سقف کاذب تعداد زیادی تایل بکار رفته که انواع سقف را به وجود می‌آورد که شامل سقف کاذب AMF ECOMIN ، سقف فاین استراتوس  ، سقف فاین فرسکو ، سقف فلیگران ، سقف پلانت می‌باشد.این نوع سقف خود به دو نوع تقسیم می‌شود :  سقف با تایل ساده ، سقف کاذب با تایل لبه دار . که در سقف کاذب لبه دار از تایل ساده استفاده می‌شود و در سقف کاذب لبه دار ، تایل 5 میل از سپری پایین‌تر قرار می‌گیرد ، که جلوه خاصی به سقف کاذب می‌دهد و کار را زیبا می‌کند.

AMF

AMF

تایل‌ها به ضخامت 15 میلیمتر در برابر رطوبت نسبی 95% (تایل فاین فرسکو ساترن 90%) مقاوم بوده و جهت استفاده در مناطق جغرافیایی و فضاهای مرطوب مناسب می‌باشند.

در مقابل تماس مستقیم با آب زرد می‌شوند. این خاصیت می‌تواندبه عنوان یک هشدار در مورد نقص تاسیسات پشت سقف کاذب تلقی شود که باعث تشخیص زود هنگام و کاهش صدمات ناشی از مشکلات تاسیساتی می‌گردد.

انواع تایل AMF :

دو نوع از تایل‌های که برای فضاهای تمیز مانند بیمارستان‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند عبارتند از :

1- تایل‌های محیط های تمیز :

این تایل‌ها امکان رشد ،تکثیر و ترکیب شیمیایی با میکروب‌ها و باکتری‌های موجود در فضا که به سطح تایل می‌چسبند را نمی‌دهند. این نوع تایل‌ها در بیمارستان‌ها، مراکز درمانی ، آزمایشگاه‌ها و کارخانجات داروسازی و بهداشتی توصیه می‌شوند.

2-تایل‌ها هایژن  Hygiene :

تایل‌هایی هستند که در محیط های بیمارستانی ، آزمایشگاه‌ها و کارخانجات داروسازی ، آشپزخانه‌های صنعتی کاربرد دارند و با آلودگی از انتشار باکتری‌ها و قارچ‌ها مبارزه می‌کنند. این نوع تایل در واقع با مبارزه با میکروب‌ها جلوی واکنش و فعالیت باکتری‌ها و قارچ‌ها را می‌گیرد .

برای اطلاعات بیشتر از تایل AMF کاتالوگ زیر را دانلود فرمایید :

مزایای استفاده از تایل‌های AMF :

  •    دسترسی آسان به فضای تاسیساتی
  •    نصب سریع و آسان سقف کاذب
  •    تنظیم شرایط آکوستیکی فضا
  •    سبک بودن سقف کاذب
  •    عایق حرارت و رطوبت
  •    قابلیت آکوستیک
  •    عایق صوتی

مقاومت در برابر حریق :

تایل‌های این سقف‌های کاذب طبق استاندارد EN 13501-1 سوزنده و دودزا نیستند. همچنین طبق DIN 4102 تایل‌های معدنی با ضخامت 15 میلیمتر حداقل 60 دقیقه در برابر حریق مقاوم هستند.

قابلیت آکوستیک :

این تایل به دلیل ساختار و مواد اولیه‌ای تشکیل دهنده آن‌ها ( پشم سنگ و پرلیت) و همچنین حفره‌های هوا موجود در داخل تایل دارای قابلیت جذب صوت بالایی هستند. این سقف‌ها از ارتعاش صدا، انعکاس صوت و ایجاد همهمه در فضا جلوگیری کرده و با جذب ارتعاشات مزاحم ، محیط مطلوبی را برای کار و فعالیت به لحاظ صوتی ایجاد می‌کنند . این سقف ها به خصوص در فضاهای اداری ، تجاری ، آموزشی ، سالن‌های کنفرانس ، سالن‌های آمفی تئاتر و موارد دیگر عملکرد بسیار مهمی داشته و توصیه می‌شوند.

عایق صوتی :

تایل AMF عایق صوت هستند. این تایل‌ها مانع ورود صداهای مزاحم فضاهای مجاور و فوقانی به داخل فضای مورد نظر می‌شوند .

عایق حرارتی :

تایل معدنی AMF به علت وجود پشم سنگ و پرلیت در ساختار آن‌ها عایق حرارتی خوبی هستند.

سبک بودن :

تایل به ضخامت 13 میلیمتر 6/3 و به ضخامت 15 میلیمتر 5/4 کیلوگرم متر مربع وزن دارد. این مزیت در ساختمان باعث سبک شدن وزن کل ساختمان می‌شود.

آسان بودن نصب :

سهولت نصب ، نگهداری و امکان دسترسی آسان به تاسیسات زیر این سقف‌ها یکی دیگر از ویژگی‌ها در سیستم سقف‌های کاذب مشبک است که آن را از سقف‌های کاذب سنتی (گچ و رابیتس ) متمایز می‌نماید.

دانلود کاتالوگ‌‌‌های مرتبط با تایل معدنی AMF :