استفاده از پانل های کلینیو cleaneo علاوه بر افزایش خواص صوتی ساختار، به بهبود کیفیت هوای محیط داخلی ساختمان کمک می‌نماید. اکثر ما بیشتر ساعت شبانه روز را در محیط‌های بسته داخل ساختمان به سر می‌بریم. همچنین در ساختمان‌های دولتی، اداری، مدارس، مراکز خرید، رستوران‌ها و هتل‌ها به دلیل الزامات مربوط به صرفه جویی انرژی و بسته بودن پوسته ساختمان‌ها، تهویه هوا به درستی صورت نمی‌گیرد که این امر سبب می‌شود تبادل هوای محیط با هوای تازه به حداقل برسد،کیفیت هوا کاهش پیدا کند. از سوی دیگر لوازم درون ساختمان‌ها، پوششی رنگ دیوارها و سقف‎ها، کف سازی، استفاده از انواع مواد شوینده شیمیایی و خوشبو کننده و استعمال دخانیات، دستگاه‌های پرینتر، کپی و مانیتورها از منابع انتشار انواع بخار گازهای مضر در محیط داخلی ساختمان ها می‌باشند.

عملکرد زیست محیطی :

کیفیت هوایی که تنفس می‌کنیم نقش بنیادی در سلامت جسمانی ما دارد.دامنه تاثیر ترکیبات آلی فرار بر افراد می‌تواند بین احساس بوی ناخوشایند و تحریک مخاط تا اختلال در سیستم‌مرکزی عصبی و آسیب‌های مزمن و طولانی مدت متغیر باشد.زئولیت‌های هیدراته با ساختار مولوکولی سه بعدی خود از طریق واکنش یونی مانند یک سبد غربالگری، جذب و کاهش ذرات گاز، مایعات معلق، بوهای نامطبوع و آلاینده‌های هوا می‌پردازد. براساس آزمایشات انجام شده صفحات گچی محتوی زئولیت CLEANEO سطح آلاینده‌های موجود در هوا از جمله دود سیگار، تری تیلامین(نوعی آمونیاک تند و بسیار زننده)، آمونیاک، فرمالدهیدها، بنزن، هیدروکربن‌های آروماتیک و هیدروکربن‌های کلر را کاهش می‌دهد.

عملکرد تزئینی :
انعطاف‌پذیری بالا و قابلیت اجرای هر نوع طرح معماری که به راحتی قابل نصب بر روی پروفیل‌های کناف می‌باشند.
عملکرد آکوستیکی :
جذب صوت مناسب که بر اساس انتخاب نوع پانل می‌توان به 0.8= w∝ نیز دست یافت.

اجزاء ساختار :

Cleaneo Random (12/20/35) R لبه FF_SK

برای درزگیری پانل ها در صورتی که از پانل با لبه FF استفاده شده باشد، می‌بایست برای درزگیری آن از بتونه Trias و در صورت استفاده از پانل با لبه AK از بتونه درزگیری یا Readyfix به همراه نوار درزگیری استفاده شود.

پیچ مخصوص SN جهت اتصال پانل ها به زیرسازی استفاده می‌شود که فاصله مجاز آن‌ها در سقف 17 و در دیوار 25 سانتیمتر است.

Cleaneo Slotline B5  لبه AK –

نکاتی در رابطه با نصب پانل‌ها :

تمیز کردن لبه صفحا ت قبل از نصب : قبل از اقدام به نصب، لبه‌های پانل از هرگونه گرد و خاک و آلودگی پاک گردد.
آرایش لبه‌ها : دقت نمایید در پانل‌های دارای لبه FF-SK همیشه لبه FF مقابل لبه SK قرار می‌گیرد.
کنترل آرایش سوراخ‌ها : بررسی نمایید قرارگیری پانل‌ها به صورتی باشد که در هر جهت سوراخ‌ها به صورت مستقیم و در یک خط قرار گیرند.
تمیز کردن لبه صفحات پس از نصب : پس از نصب پانل‌ها و قبل از شروع عملیات درزگیری حتما گرد و غبار درون شیارها توسط قلم مو تمیز گردد سپس عملیات درزگیری انجام پذیرد.
درزگیری _ مرحله 1 :گان مخصوص درزگیری را از بتونه Trias برنموده و سپس شروع به عملیات درزگیری نمایید. دقت نمایید کل فضای داخل درز توسط بتونه مخصوص پر گردد به طوری که هوایی درون شیار وجود نداشته باشد. سپس روی پیچ ها توسط بتونه پوشانده شود.
درزگیری _مرحله 2 : قبل از خشک شدن بتونه، توسط کاردک به طوری که سطح پانل آسیبی نبیند، بتونه مازاد را از روی شیارها بردارید.
درزگیری مرحله 3: بعد از  حدود 15 تا 20 دقیقه توسط کاردک مجددا روی درزهای بتونه کاری شده حرکت کرده به طوری که اضافات بتونه حذف  و سطحی صاف ایجاد گردد.
رنگ آمیزی نهایی : جهت رنگ آمیزی سطح پانل ها حتما از غلتک استفاده شود.

مشخصات فیزیکی:

  • وزن: 10.5kg/m2
  • درصد سوراخ: %9.8
  • ابعاد: 2500mm*1200mm
  • حداکثر فاصله سازه ها از یکدیگر: 312.2mm

کاتالوگ‌های مرتبط با سیستم‌های داخلی کلینو CLEANEO  :

ویدیوی مرتبط با سیستم‌های داخلی کلینو CLEANEO و کاربرد آن :