سیستم درای وال (دیوار و سقف کاذب)

یکی از مهم ترین دلایلی که امروزه سیستم درای وال بخصوص کناف را از سایر روش های سنتی ساختمان سازی بشدت متفاوت ساخته، قابلیت اجرای طراحی های پیچیده و دکوراتیو هم در سقف‌ها و هم در دیوارها می باشد، به نحوی‌که هم اکنون محصولات کناف کاملا برتری و تفاوت فاحش خود را نسبت به سایر روش های سنتی از قبیل گچ و رابیتس و غیره به اثبات رسانده است.
سیستم سقف‌های کاذب کناف از نظر معماری بسیار منعطف بوده و در ساخت سقف‌های معلق تزیینی (دکوراتیو) کاربرد ویژه دارد، ضمن آنکه بدون شک این خصوصیت مهمترین مزیت سقف کاذب یکپارچه کناف، به ویژه در کشوری با معماری غنی همچون ایران به شمار می رود.
این ساختار دارای قابلیت پذیرش انواع اشکال، شکست ها و طرح های تزئینی بوده که حتی در مرحله بهره برداری از بنا نیز قابل اجرا می باشند ضمن آن که سرعت در اجرا، جنبه های اقتصادی و کیفیت بالاتر آن نیز مزید بر علت گردیده تا این تکنولوژی بتواند سریعا سایر روش‌ها را کنار زده و بتواند در راس تکنولوژی‌های جهان قرار گیرد.
در عکس‌های ذیل سعی شده تعدادی از طرح‌های اجرا شده با سیستم کناف و قابلیت تنوع طرح‌ها با این سیستم به اشتراک گذاشته شود.


 

انتخاب ساختار

گام نخست در استفاده از سیستم‌های ساخت و ساز خشک، انتخاب ساختار است. هر یک از ساختارها دارای قابلیت‌های ویژه خود بوده که در مرحله طراحی می‌بایست مشخصات عملکردی آن ساختار مانند قابلیت‌های فیزیکی و مکانیکی از قبیل مقاومت استاتیکی، میزان عایق حرارتی و صوتی و مقاومت ساختار در برابر حریق در نظر گرفته شود. به عنوان مثال، برای انواع دیوار (دیوارهای جداکننده داخلی، دیوارهای جداکننده بین دو واحد آپارتمانی، دیوار راهروها، دیوار سلول های تر و …) ساختارهای متفاوتی وجود دارد که با توجه به شرایط و نوع کاربری، باید ساختار مناسب انتخاب و به کار گرفته شود.

انتخاب ساختار جزء مراحل بسیار مهم و حساس پیش از استفاده از سیستم های ساخت و ساز خشک است. عدم وجود تخصص کافی در انتخاب ساختار نه تنها می‌تواند عملکرد فنی مورد انتظار ساختارها را در زمان بهره برداری دچار نقصان نماید، بلکه می‌تواند باعث تحمیل بارهای مالی فزاینده‌ای به پروژه ها گردد. گروه مهندسین بیتا عمران شرق همواره تلاش دارد که با طراحی دقیق ساختارها، ضمن رعایت مقررات ملی ساختمان و الزامات فنی طرح، هزینه های پروژه را نیز به حداقل برساند.

 

فروش مصالح کناف

گروه مهندسین بیتا عمران شرق عاملیت رسمی شرکت کناف ایران بوده و دارنده امتیاز فروش مستقیم کلیه محصولات شرکت کناف ایران از جمله انواع پانل گچی و سیمانی، انواع تایل سقفی گچی و معدنی، انواع پروفیل و قطعات ویژه زیرسازی، اتصالات، مصالح درزگیری و نازک کاری و مواد شیمیایی مکمل (نظیر پرایمر و عایق رطوبتی) می باشد.

 

بازرسی فنی و نظارت بر پروژه‌های بیتا عمران شرق

با توجه به تجارب موفق این شرکت در طراحی و نظارت پروژه ها، گروه مهندسین ما آمادگی دارد تا نسبت به انجام بازرسی فنی و نظارت بر پروژه های در حال اجرا توسط سایر عوامل نصب اقدام نموده و با ارائه راهکارهای عملی، باعث بهبود وضعیت اجرا و در نتیجه تضمین کیفیت سیستم های ساخت و ساز خشک در پروژه های مذکور گردد.

 

دانلود کاتالوگ های مرتبط با متن :

دانلود کاتالوگ آنالیز و مقایسه مصالح سنتی و سیستم‌های ساخت و ساز خشک

 
 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *