متاسفانه هم اکنون یکی از بزرگترین ضرباتی که بر صنعت درایوال کشور زده می‌شود، همانا از طریق عده ای وارد کننده و فروشنده سودجوی محصولات تقلبی و یا بی‌کیفیت و بدون استانداردهای بین المللی می‌باشد، به نحوی که این افراد از نا آگاهی مهندسین، ناظرین، مشاورین و مردم عادی به بهترین نحو سوء استفاده کرده و ملاکشان تنها بدست آوردن سود بیشتر بوده است.
چون بدیهی است که هر چه محصولات بی کیفیت تر باشد سود و مارجین فروشندگان بیشتر خواهد بود.
این قضایا در حالی است که این گروه نمی دانند که با اعمال سودجویانه شان چه ضربه سنگینی بر نهال نوپای صنعت درایوال کشور وارد می آورند..
از نظر علمی و تکنیکال، وقتی پیچ های درای وال، پروفیل‌های فولادی سرد نورد شده گالوانیزه که ضخامت های پایینی دارند را سوراخ کرده و درگیر می‌شوند، دقیقا رفتاری مشابه یک پیل الکتریکی از خود نشان می‌دهند که باعث می‌شود بین پیچ و پروفیل مرتبا تبادلات یونی ایجاد شده که با مرور زمان موجب خورندگی بین آن دو خواهد بود که نهایتا باعث خواهد شد که پس از نصب گچ برگ‌ها و رنگ آمیزی در درازمدت شاهد شل شدگی در محل اتصال پیچ‌ها ناشی از این خورندگی‌های مازاد غیر استاندارد باشیم.
ولی متاسفانه آنچه که بعدها در اذهان مردم عادی ناشی از رویت این ترک‌های مویی نقش می‌بندد، تصور غلطی خواهد بود که مردم عادی خواهند گفت:
“کناف به درد نمیخورد” …
جالب است که در جامعه ما کسی نخواهد گفت که این سقف غیر استاندارد بوده و ترک‌های مویی به دلیل استفاده از مصالح غیر استاندارد و یا عدم رعایت دیتایلهای استاندارد در مرحله نصب بوده و یا حتی به صورت منصفانه بگوید که:
“مشکل پروژه به دلیل استفاده از درایوال غیر استاندارد بوده است” ..‌.
بلکه کل زحمات فنی و علمی شرکت کناف و پایبندی شدید این شرکت به رعایت استانداردهای الزامی بین المللی را به راحتی نادیده گرفته و در یک کلام نتیجه گیری می نمایند که:
” کناف خوب نیست”… و یا     “همان سیستم سنتی بهتر است!!”…

و این همان ضربه و خیانت علنی‌ای است که برخی از فروشندگان سودجو به صورت نا آگاهانه و یا اگاهانه به صنعت ساختمان کشور وارد می‌سازند….جالب است که Knauf که شرکتی آلمانی و بین المللی است حاضر نیست کوچکترین تخفیفی در رعایت استانداردهایش برای حتی کشوری مثل ایران دهد ولی هموطنان خودمان برایشان هیچ چیز جز سود لحظه ایشان مهم نیست.

اخیرا قضایا از این مرز نیز عبور کرده و دامنه تقلب چنان گسترده شده است که این سودجویان علاوه بر کپی سازی غیر استاندارد پروفیل های کناف، حتی اقدام به کپی سازی و چاپ جعبه هایی عینا شبیه جعبه های پیچ کناف نموده‌اند و این پیچها را در داخل این جعبه ها و دقیقا با نام Knauf به فروش میرسانند.
این پیچ های تقلبی، بی کیفیت و غیر استاندارد از نظر ظاهری کاملا مشابه پیچ‌های کناف (حتی با بسته بندی دقیقا مشابه بسته بندی شرکت Knauf) می‌باشند، در حالیکه تفاوت فاحش آن‌ها در عملکرد و رفتار درازمدت آنها می‌باشد که در بالا کاملا توضیح داده شد.
این پیچ‌ها، دقیقا پیچ‌های غیر استاندارد تولید شده در کشور چین بوده که به نیت فروش به تجار سوداگری که تنها به دنبال سود زیاد با شکل ظاهری یکسان و گول زننده می‌باشند برای فروش به کشورهای بدون سخت گیری های فنی گمرکی همچون ایران، عراق، افغانستان، پاکستان و … و یا کشورهای افریقایی و….، تولید و پخش می‌شوند.
همانطور که در تصویر ارسال شده مشاهده می‌گردد، تمامی متن ها و نوشته‌های بسته بندی جعبه پیچ تقلبی کاملا مشابه با جعبه پیچ اصل کناف بوده و این تشابه ظاهری توانسته است خیلی از کارفرمایان و حتی مجریان خاص این رشته را گول زده تا متوجه اصل و فرع بودن پیچ نگردند.
لذا بر آن شدیم ضمن اطلاع رسانی خدمت کارفرمایان و پیمانکاران محترم و آگاه نمودن دست اندرکاران صنعت ساختمان، در این خصوص گامی در جهت آموزش بیشتر در ارتباط با این صنعت برداشته تا این تکنولوژی بتواند با تمامی استانداردها و دیتایل های الزامی اش در بین کارفرمایان گرامی نهادینه گردد.
متاسفانه این افراد سودجو فقط یک پروژه را نابود نمی‌کنند، بلکه با خراب شدن یک پروژه، ابتدا دید عمومی نسبت به این تکنولوژی و در نهایت کل صنعت درای وال را زیر سوال برده و نابود می‌نمایند، غافل از آنکه با این نوع عملکرد، هم به خود و هم به آن صنعت خیانت نموده اند.

راه شناسایی پیچ های تقلبی از پیچ های کناف، حک شدن حرف « A و K » بر روی سر پیچ های کناف می باشد.

منبع : borjsazangroup

You need to install and activate the WooCommerce Shop Plugin to display WooCommerce Products

You need to install and activate the WooCommerce Shop Plugin to display WooCommerce Products