انواع اتصالات و آویزها در سقف کاذب کناف


آویز و پل :

از این قطعه در سقف‌های D112a جهت اتصال سازه باربر (فوقانی) به سازه پنل خور (تحتانی) و ایجاد یک شبکه استفاده می‌شود. این قطعه در دو اندازه ، برای سازه‌های CD60 و F47 تولید و عرضه می‌شود.

بست و آویز نیمه :

از این قطعه در جایی که استفاده از قطعه اتصال پل مقدور نباشد، استفاده می‌شود. این قطعه در دو اندازه برای سازه‌های CD60 و F47 تولید و عرضه می‌شود.

بست اتصال طولی :

از این قطعه جهت اتصال سازه‌های باربر یا پانل خور در امتداد طولی یکدیگر استفاده می‌شود. این قطعه دارای مقطع W شکل بوده و در دو اندازه برای سازه‌های CD60 و F47تولید و عرضه می‌شود.

اتصال مستقیم CT205 (براکت) :

از این قطعه زمانی که فاصله سقف کاذب با سقف اصلی کم است، از این قطعه جهت اتصال زیر سازی سقف کاذب به سقف اصلی استفاده می‌شود. براکت در دو اندازه، برای سازه‌های CD60 و F47 تولید و عرضه می‌شود.

اتصال سقفی HT90 :

از این قطعه جهت اتصال آویز به سقف اصلی استفاده می‌شود.

بست اتصال آویز دوبل :

از این قطعه جهت گرفتن آویز (تنظیم ارتفاع) از سقف اصلی در سقف‌های مشبک استفاده می‌شود.

مفتول آویز سیمی :

از این قطعه به همراه بست اتصال آویز دوبل داخلی جهت اتصال زیر سازی به سقف اصلی در سقف‎های مشبک استفاده می‌شود که معمول ترین آن‌ها آویز با مفتول گالوانیزه (به قطر 4 میلیمتر) می‌باشد.

آویز نانیوس :

از این قطعه جهت اتصال زیرسازی سقف کاذب به سقف اصلی استفاده می‌شود. خصوصیات فنی آویز نانیوس شامل: سهولت و سرعت زیاد در آویزگیری ، مقاومت در برابر زلزله و ارتفاع آویز قابل توجه (بیش از 3 متر) می‌باشد.

آویز نانیوس از چهار جزء تشکیل شده است :
  1. قطعه اتصال سقفی
  2. قطعه رابط
  3. قطعه اتصال به زیر سازی (در دو نوع برای سازه هایCD60 و F47 تولید و عرضه می‌شود.)
  4. سوزن تنظیم ارتفاع

ساپورت تأسیساتی :

از این سازه جهت نصب لوله آب سرد و گرم و فاضلاب ، رادیاتور و سایر بارهای طره ای که وزن آن ها باید به استادهای مجاور منتقل شود استفاده می‌شود.

ساپورت تأسیساتی SC47 :

با استفاده از این قطعه اتصال در ترکیب با سازه F47، می توان سازه پشتیبان جهت نصب قوطی های برق فلزی تأمین نمود.

گیره تایل :

از این قطعه جهت ثابت نگه داشتن تایل در داخل شبکه استفاده می‌شود. با استفاده از این گیره ، تایل در مواقع تکان‌های شدید زلزله و یا زمانی که در معرض وزش و کوران بادهای شدید قرار می‌گیرند (به ویژه تایل های سبک) در جای خود ثابت می‌مانند. گیره‌های تایل در انواع مختلف و با توجه به نوع سازه و ضخامت تایل تولید می‌شوند.

سیم نرم :

از نظر خواص میکانیکی و فیزیکی مفتول نرم و قابل انعطاف می باشد، این نوع مفتول ها علاوه بر این که نرم و قابل انعطاف است از مقاومت بالایی برخورددار است و به عنوان یکی از ابزار الات صنعتی به شمار میرود.

سیم مفتولی به دو بخش تقصیم میشوند:
  • فابریک: نوع فابریک از کشش و نازک گردن میلگرد به دست می اید
  • غیر فابریک: نوع غیر فابریک از تسمه های فلزی به دست می اید
شناسایی سیم مفتولی فابریک:
  • نرمی
  • وزن هر کلاف
  • سایز

اتصالات و آویزها در سقف کاذب کناف :

دانلود کاتالوگ سقف‌های کاذب مشبک کناف

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.